Dzisiejszego dnia nasz Dom Pomocy Społecznej zamienił się w prawdziwą góralską bacówkę! Wszystko za sprawą niezwykłych gości – grupy aktorów spod Krakowa, którzy przyjechali do nas z wyjątkowym przedstawieniem zatytułowanym „W Bacówce”.



Aktorzy już od pierwszych chwil przyciągnęli uwagę naszych mieszkańców barwnymi strojami regionalnymi i góralską energią. Sceniczna aranżacja stworzyła tatrzański klimat – z humorem, śpiewem i opowieściami prosto z podhalańskich hal.
Spektakl był pełen góralskich przyśpiewek, dialogów temperamentnego małżeństwa i scenek, które rozbawiały do łez. Śmiech i oklaski długo rozbrzmiewały na sali, a klimat serdeczności i radości udzielił się wszystkim. W trakcie przedstawienia nasi mieszkańcy mieli okazję wcielić się w prawdziwych aktorów i trzeba przyznać – nie trzeba było ich długo namawiać!


Dla wielu z nas było to prawdziwe spotkanie z tradycją, góralską duszą i prostotą radości, której tak często nam brakuje w codziennym dniu.



Dziękujemy serdecznie naszym gościom – aktorom z podkrakowskiej grupy – za to piękne wydarzenie. 🙂