Skip to content Skip to footer

U cioci Balbinki

Dziś nasz Dom Pomocy Społecznej wypełnił się śmiechem, muzyką i ciepłą, ludową atmosferą. A wszystko to za sprawą wyjątkowych gości – aktorów z okolic Krakowa, którzy przyjechali do nas z barwnym spektaklem pt. „U cioci Balbinki”.

Kolorowe stroje, żywiołowa muzyka i ludowe przyśpiewki przeniosły naszych mieszkańców w świat dawnej, swojskiej wsi – pełnej humoru, serdeczności i wspólnej zabawy.

Podczas spektaklu nie zabrakło tradycyjnych ludowych przyśpiewek, które wielu naszych mieszkańców znało jeszcze z młodości. Sala rozbrzmiewała wspólnym śpiewem, klaskaniem i radosnym śmiechem. Niektórzy zostali zaproszeni do tańca, inni z uśmiechem machali rękami, podążając za rytmem muzyki.

Atrakcją było również zetknięcie się z regionalną gwarą małopolską, której uroku nie sposób nie docenić. Dzięki temu spotkaniu mieszkańcy mogli nie tylko świetnie się bawić, ale także przypomnieć sobie piękno lokalnych tradycji i kultury.

Skip to content